Süleyman Sarıorman

Tüm Makaleleri

Süleyman Sarıorman

Merhabalar, ben Süleyman SARIORMAN. 33 yaşındayım. İzmir'de doğdum. Tüm eğitim öğretim hayatımı İzmir'de geçirdikten sonra 2014 yılında öğretmen olarak Konya'nın Karapınar ilçesine atandım. Halen buradaki görevime devam etmekteyim.

Kendimi farklı alanlarda geliştirmek için sürekli bir çabanın içindeyim. Fotoğraf çekimleri, kısa filmler, geziler yapıp kitaplar yazarak kendime yatırım yapmaya özen gösteriyorum.
Üniversite yıllarından başlayan bir okuma yazma serüvenim var. Şiir ve hikaye tarzında üç kitap yazdım. Şu an dördüncüsünü hazırlıyorum. Sosyal medyayı aktif kullanarak yazı ve paylaşımlarımla geniş kitlerere ulaşmaya çalışıyorum. Yerel ve ulusal anlamda birçok yarışmalara, etkinliklere katıldım. Elde ettiğim başarılarda var. Bunlardan bazıları;

-Karapınar Kompozisyon Yarışması İlçe 3.lüğü
-Karapınar Deneme Yarışması İlçe 2.liği
-Özboyacı Altın Kitap Okuma Yarışması Bölge 6.lığı
-Özboyacı Altın Kitap Okuma Yarışması Konya 3.lüğü
-Aydınlık Yarınlara Ulusal Kitap Okuma Yarışması Konya 1.liği

Okuyup araştırmak ve öğrendiklerimi başkalarına anlatıp onlarla istişareler etmek en büyük tutkularım. Kendimi sürekli geliştirmeye özen gösteriyorum. Yeni bilgilere ve tecrübelere ulaşmak için çok çaba sarf ediyorum. Allah nasip ettiği sürece kendime olan yolculuğum ömrümün sonuna kadar devam edecek.

MİLLİ BİR DESTAN: 15 TEMMUZ

KALEM TAKIMI (MA) - SÜLEYMAN SARIORMAN / Her karış toprağı şehitlerin kanıyla sulanmış bir memleketin sokaklarındasınız. Yüzünüzü doğuya çevirseniz Alparslan’ın aşk ile koşan atlarının ayak seslerini...