Abdullah Aydemir

Tüm Makaleleri

Abdullah Aydemir

1992 yılında Karapınar’da doğdum. Sırasıyla eğitimlerimi Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Karapınar Lisesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde tamamlayıp Iğdır Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans çalışması yaptım. Ağrı / Doğubazıt’ta 4 yıl çalışmanın ardından memleketim olan Konya ilinin Karapınar ilçesinde Türkçe Öğretmeni olarak memleketime hizmet etmenin gururunu gönülden yaşayarak ve severek görev yapmaktayım.

Türk kültürünün derinliklerine ve millî değerlerine ışık tutmak, gelecek nesillerin, geçmişimizi anlayarak ve özümseyerek, daha aydınlık bir gelecek inşa edebilmesi adına Türk Halk Edebiyatı üzerine çalışmalar yapmayı planlamaktayım. Bu amaçla ilk çalışmam olan ‘‘Dede Korkut Türkmen Nüshası'nın İncelenmesi’’ üzerine bir kitap yazdım. Ve şu an Türk masalları üzerine çeşitli araştırmalar ve makale çalışması yürütmekteyim.

TÜRK KÜLTÜRÜNDE RENKLER

KALEM TAKIMI (MA) - ABDULLAH AYDEMİR / Her toplumun kültüründe belli başlı inanışlar ve değerler olmuştur. Dinsel ve çevresel etkenlerin de etkisiyle Türkler, doğadaki canlı ve cansız varlıkların renk...