Konya'nın Karapınar ilçesi Apak Mahallesi'nde bulunan Amil Önal Sağlık Ocağı'nın yıkılmasının ardından, yerine hayırsever Üzeyir Arı, Mehmet Kaynak ve Cafer Ersoy'un katkılarıyla yapılacak olan Hamid-i Veli Sağlık Ocağı'nın temel atma töreni gerçekleştirildi.

D S C F4044D S C F4080D S C F4069

Törene, Karapınar Kaymakamı Şenol Öztürk, Karapınar Belediye Başkanı İbrahim Önal, kurum amirleri, müftülük görevlileri, Karapınar Devlet Hastanesi Başhekimi Ertuğrul Yaralı ve İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Akyurt katıldı.

D S C F4065D S C F4061D S C F4057

Temel atma töreninde konuşan İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Akyurt, "Hayırsever iş insanları Üzeyir Arı, Mehmet Kaynak ve Cafer Ersoy'a teşekkür ediyorum" dedi. Ardından konuşan Karapınar Belediye Başkanı İbrahim Önal ise, "Mutlu bir gündeyiz, bereketli bir gündeyiz çünkü ilçemiz anlamında hayırseverlerimizin yine öncülük ettiği, çok kıymetli Hamid-i Veli Aile Sağlık Merkezimizin temelini atmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Öyle güzel bir ilçede yaşıyoruz ki hayırseverlerimizin adeta yarıştığı çok kadim bir ilçede yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

D S C F4056D S C F4050D S C F4048D S C F4047D S C F4046

Son olarak konuşan Kaymakam Şenol Öztürk, "Sağlık konusu, özellikle pandemide yaşadığımız krizden sonra hayatımızda ne denli önemli olduğunu, aldığımız nefesin kıymetini, alamadığımız zaman fark ettiğimiz bir dönemi hep beraber yaşadık. Orada yakınlarımızı kaybettik, çokça eleştiriler oldu, Şehir Hastanelerimizin kıymetini ve önemini orada biz müşahede etmiş olduk" şeklinde konuştu.

GÜNCELLEME - Konya'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 4 kişi öldü GÜNCELLEME - Konya'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 4 kişi öldü

Konuşmaların ardından dualar edildi ve butona basılarak sağlık merkezinin ilk betonu döküldü. Tören, kurban kesimi ile sona erdi.