Konya'nın Karapınar ilçesinde Karapınar Belediye Meclis salonunda, Karapınar Belediye Başkanı İbrahim Önal, basın mensuplarına bir brifing verdi. Toplantıya, Anadolu Ajansı'ndan Fatih Arslan, DHA'dan Mehmet Okuyucu, İHA'dan Fahri Mithat Korkusuz ve Yeşilpınar Gazetesi'nden Himmet Türkmen katıldı.

Toplantıda birçok hizmet ve sosyal faaliyet konusunda açıklamalarda bulunan Önal, "Basın mensuplarımızla her 45 günde bir bu tip toplantılar yapıp bilgi alışverişinde bulunacağız," dedi

Whatsapp Image 2024 07 09 At 14.57.32

Yerel seçimlerin bitmesinin üzerinden 90 gün geçtiğini belirten Önal, yapılan ve yapılacak çalışmaları şu sözlerle betimledi: "Kazandıktan hemen sonra vatandaşlarımızın büyük teveccühü ile karşılaştık. Ciddi anlamda hayırlı olsun ziyaretleri gerçekleşti. Bu ziyaretleri ağırladıktan sonra sonlandırmak durumunda kaldık, çünkü memlekete hizmet zamanı başladı."

Halkla da sık sık bir araya geleceklerini söyleyen Önal, "Halk günleri de yapacağız," dedi. Devlet ve hizmette devamlılığın esas olduğunu vurgulayan Önal, "Başlatılan projeleri bitirmek istiyoruz. İlk icraatımız 'Kentsel Dönüşüm'ü hızlandırmak oldu," ifadelerini kullandı.

Karapınar'a yapılan en büyük bütçeli projelerden biri olan "İçme Suyu" projesini hızlandırdıklarını belirten Önal, "Koski, Devlet Su İşleri ve Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülen projeyle Hadim-Bozkır Bağbaşı Barajı'ndan borularla kaynak ve içme suyumuz gelecek," dedi.

Acıgöl projesini Temmuz sonunda tamamlayacaklarını ifade eden Önal, "Ciddi sıkıntılar yaşıyoruz ama bu proje bitecek. Temmuz sonunda yüzer havuzlarımız gelecek, biz de gerekli iyileştirmeleri yapacağız. Yeni WC'ler, yeni duş kabinleri, güvenlik görevlisi ve kamerasıyla Acıgöl ilk yatırımını alacak," dedi.

Yeni hizmet binasının belediyeyi maddi olarak en çok zorlayan proje olduğunu belirten Önal, "Bu projeyi kendi öz bütçemizle yapıyoruz," dedi.

GES projesi hakkında da konuşan Önal, "Büyüklerimizden, bakanlarımızdan gerekli sözleri aldık. Bir kararname olsa bile buraya icraat vatandaş istemediği için yapılmayacak. Ama sadece lafla da kalmadık, 250 çiftçimizden dilekçe alarak ve Tarım Müdürlüğü'nden hayvan verileri alarak buraya bir GES yapılmasına engel olacak kararnameyi çıkartmak için resmi başvuruları yapmak üzereyiz," dedi.

Eğitimde de belediyenin master planı yaparak yeni döneme tam destekle gireceğini açıklayan Önal, "Eğitimde varız, yanındayız," mesajını verdi. Milli maçları Anıt alanında vatandaşlarla izlediklerini belirten Önal, 28 Temmuz'da lavanta konseptiyle etkinlikler planladıklarını, yamaç paraşütü, Belediyespor ve Wushu'ya da destek vereceklerini söyledi.

Karapınar'ın, çok büyük bir alan içerisinde olduğu hatta bir çok büyükşehir belediyesi ile aynı hat ve sınırlara sahip olduğunu belirten Önal, "Biz pes etmiyoruz, çok ciddi anlamda yayla ve tarla yolu yaptık, yapacağız ve yapmaya devam edeceğiz. En son bugün itibariyle Akdere mevkiinden tam 1000 kamyon hafriyat çıkardık, çıkarmaya da devam ediyoruz," ifadelerini kullandı.

Karapınar'da milli maç heyecanı üzüntüyle sonuçlandı Karapınar'da milli maç heyecanı üzüntüyle sonuçlandı

Park bahçecilikte çok değerli çalışmalar yapacaklarını belirten Önal, "Farklı bir proje yapacağız, şaşıracaksınız," dedi. Mezarlıklarla ilgili de ciddi girişimlerde bulunduklarını söyleyen Önal, "Vatandaşlarımızın acılı günlerinde belediye olarak yanlarında olacağız. Mezar kazmadan tutun da birçok geliştirme pek yakında hizmetinizde olacak," dedi.

90 gün içinde 17 kez Ankara'ya gittiğini vurgulayan Önal, kentsel dönüşüm ve su projelerinin hızlanmasının Ankara ve Konya diplomasisiyle gerçekleştiğini belirtti. "Bir ayımızı Ankara'da geçirdik," diyen Başkan Önal, her yönden hizmete devam edeceklerini aktardı.