Karapınar ilçesi, yetenekli ve azimli öğrencileriyle bir kez daha gururlandırdı. Konya 5. Akıl ve Zekâ Oyunları Yarışması'nda ilçemizi başarıyla temsil eden gençler, adeta bir zafer sergileyerek altı farklı kategoride birincilik elde ettiler.

İlkokul kategorisinde, Furkan Emin MUTLU'nun üstün performansıyla Küre oyununda, Yusuf Eymen BOZTAŞ'ın dikkat çeken başarısıyla Q Bitz'de ve Ceylin EVREN'in kararlılığıyla Pentago'da birinci gelmesi, takdirle karşılandı. Ayrıca, Zübeyde USLU'nun ikincilik, Fatıma ARSLAN'ın ise üçüncülük elde ettiği Mangala ve Equilibrio kategorilerindeki performansları da takdir topladı.

Ortaokul kategorisinde, İsmail Eren YAŞAR'ın ışıldayan performansıyla Küre'de, Leyla Su ACAR'ın hünerli oyunuyla Mangala'da ve Aysima EVREN'in zorlu mücadelesiyle Pentago'da birinci gelmesi büyük bir heyecan yarattı. Cuma Sayit İLHAN'ın Reversi'de üçüncülük elde etmesi ise dikkat çekti.

Bu büyük başarıda pay sahibi olan okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri, övgüyü hak ediyor. Türkiye Finallerinde ilimizi temsil edecek olan bu gençlere, başarılarla dolu bir yolculuk diliyoruz. Karapınar, geleceğin liderleri yetiştirmeye ve başarılarla dolu bir gelecek inşa etmeye devam ediyor.

Karapınar’da Satranç Turnuvası Düzenlendi Karapınar’da Satranç Turnuvası Düzenlendi