Konya'nın Karapınar ilçesindeki Karapınar Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda, özel öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları ürünler ve projeler düzenlenen bir sergiyle vatandaşlara tanıtıldı. Etkinlikte, öğrencilerin el emeği göz nuru ürünleri büyük ilgi gördü.

D S C F4429

Programa, Karapınar Belediye Başkanı İbrahim Önal, Karapınar MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet İçalan, diğer kamu kuruluşu müdürleri ve sivil toplum kuruluşu başkanları katıldı. Katılımcılar, öğrencilerin özveri ve yaratıcılık dolu çalışmalarını yerinde inceledi.

D S C F4375D S C F4360

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü İbrahim Kardeş, "Çok anlamlı ve özel bir etkinlik oldu. Özel çocuklarımızın yaptığı özel ürünlere herkes hayran kaldı. Emeği geçen tüm öğretmenlerimi tebrik ediyorum," dedi.

D S C F4356

Sergide, öğrencilerin yaptığı resimlerden ahşap işlerine, el sanatlarından bilim projelerine kadar birçok farklı çalışma yer aldı. Sergiyi gezen vatandaşlar, öğrencilerin yetenek ve azimlerini takdir ederken, aileler de çocuklarının başarılarını gururla izledi.

D S C F4353

Belediye Başkanı İbrahim Önal, “Bu çocuklarımızın neler başarabildiğini görmek bizleri çok mutlu ediyor. Her birinin emeğine sağlık. Onların bu tür etkinliklerle daha fazla motive olacağını düşünüyorum,” diye konuştu.

D S C F4450

Karapınar'dan Çifte Başarı Karapınar'dan Çifte Başarı

Katılımcılar, serginin ardından öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmalarıyla günü renklendirdi. Bu anlamlı etkinlik, özel eğitim alan çocukların yeteneklerini sergileme ve toplumla kaynaşma fırsatı buldukları önemli bir platform olarak değerlendirildi. Etkinliğe katılan vatandaşlar, öğrencilerin emeklerini ve yaratıcılıklarını takdirle karşıladı.

Sergi, Karapınar’da özel eğitimin önemine dikkat çekerken, toplumun her kesiminden büyük beğeni topladı.