Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan Karapınar ASEM binası, Karapınar Halk Eğitim Merkezi'nin düzenlediği "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında tüm kursların sergisine ev sahipliği yaptı.

D S C F4474

Sergiye, Karapınar Kaymakamı Şenol Öztürk, Karapınar Belediye Başkanı İbrahim Önal ve çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşu başkanları da katılım sağladı. Karapınar'ın çeşitli kurumları arasında faaliyet gösteren ASEM ve KOMEK gibi kursiyerlerin ürünlerinin de sergilendiği etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

D S C F4470D S C F4468D S C F4457

Özellikle giyim ve kıyafet alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen "Atölye" ürünleri, ASEM öğretmenlerinden Derya Ünverkoç'un elinden çıkan eserlerle ilgi odağı oldu.

Araştırma Haber - Karapınar'da Ekmeğin 9 TL Olması Gündem Oldu Araştırma Haber - Karapınar'da Ekmeğin 9 TL Olması Gündem Oldu

D S C F4456D S C F4452

Sergi hakkında konuşan Karapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Bağcı, "Her zaman, her yerde, herkes için eğitim" düsturuyla hareket ettiklerini belirterek, geçen yıl içerisinde 485 kurs düzenlediklerini ve yaklaşık 5000 kursiyerin kişisel becerilerini geliştirerek üretime katıldığını ifade etti.

D S C F4474D S C F4479

Sergi boyunca çeşitli ikramların da yapıldığı etkinlik, katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.