Karapınar'da faaliyet gösteren Süt Üreticileri Birliği, 2022-2023 dönemine ilişkin Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, Ak Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Tartan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte üreticiler de katıldı. Genel Kurul'da 21 madde üreticilerin onayına sunularak kabul edildi. Ayrıca üreticiler, temenni kısmında isteklerini, şikayetlerini ve taleplerini iletti.

Karapınar'da YKS provası gerçekleştirildi Karapınar'da YKS provası gerçekleştirildi

D S C F2746D S C F2753

Karapınar Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tartan, genel kurulda yaptığı konuşmada üreticilere hitap ederek, "Değerli Üreticilerimiz, 2022-2023 Olağan Genel Kurul Toplantısına hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz." diyerek başladı. Tartan, birliğin faaliyetleri hakkında bilgi verirken, Karapınar'a sağladıkları katkıları vurguladı. Birliğin sütlerin pazarlanması konusunda önemli bir rol üstlendiğini belirterek, mağdur olan üreticilere destek olunduğunu ifade etti.

D S C F2743

Tartan, birliğin Karapınar'a kazandırdığı ekonomik değerleri paylaşarak, aylık ve yıllık gelir rakamlarını aktardı. Üretici ve tüketiciye kaliteli hizmet sunmak amacıyla Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Satış Mağazalarının hizmete devam ettiğini belirtti. Ayrıca çevre dostu olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan ilaçlama tekniklerinin de kullanıldığını vurguladı.

D S C F2803

Birlik olarak gerçekleştirdikleri yatırımları da paylaşan Tartan, Karapınar'a katma değer sağlayan projeler hakkında bilgi verdi. Son olarak, üyelere hitaben birliğin güçlenmesi ve Karapınar'ın daha müreffeh bir yaşama kavuşması temennisinde bulundu. Tartan, katılım ve ilgilerinden dolayı üyelere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

D S C F2798D S C F2760D S C F2780D S C F2757D S C F2755