– Cumhur İttifakı’ndan seçilerek mazbatasını alan İbrahim Önal, Karapınar Belediyesinde devir teslim töreninin ardından görevine başladı.

Devir teslim törenine Ak Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, Ak Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karapınar Eski Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Ak Parti Meclis üyeleri, Belediye Personeli katıldı.

Programın ardından açıklama Karapınar Belediye Başkanı İbrahim Önal;

Bu süreçte kendilerine sevgi ve muhabbet gösteren, destek veren tüm Karapınarlılara teşekkür eden Önal, "Emanetlerine sahip çıkacağımızı bilsinler. Ayrıca seçim süreci boyunca bizimle birlikte ter döken İlçe Başkanımızın şahsında teşkilat mensuplarımıza, kıymetli milletvekillerimize, belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum." dedi.

Yeni bir dönemin başladığını vurgulayan Önal, şunları kaydetti:

"Türkiye Yüzyılı'nın ilk yerel seçiminden sonra mazbatamızı alarak, görevimize resmi olarak başlamış olduk.Zor ve çetrefilli bir sürecin ardından Karapınarımıza layık olduğu gibi hizmet etmek üzere makamımıza oturduk. Hiç kimseyi ayırt etmeden, sonuna kadar görevimize devam edip, aldığımız bayrağı daha da yükseklere çıkaracağımızdan hiç kuşkunuz olmasın.

Karyem Genel Kurulu Yapıldı Karyem Genel Kurulu Yapıldı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Seçim sürecinin olgunluk içinde tamamlandığını ifade eden Angı, "Seçimden başarıyla çıkan kıymetli belediye başkanlarımıza yeni dönemde Rabb'imden kolaylıklar diliyorum. Tüm meclisiyle beraber başarılı çalışmalarını inşallah yeni dönemde çok daha güçlü bir şekilde devam ettirecek." diye konuştu.