Oda/Borsa Başkanları TOBB’da İçişleri Bakanı Yerlikaya ile Buluştu Oda/Borsa Başkanları TOBB’da İçişleri Bakanı Yerlikaya ile Buluştu

Karapınar’da bugün vatandaşlar, Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden (KOSKİ) gelen bir mesajla su kesintisi hakkında bilgilendirildi. Mesajda, "Sayın Abonemiz, ani oluşan elektrik arızası sebebi ile zorunlu olarak tahmini 14.06.2024 21:00 ile 15.06.2024 08:00 saatleri arasında su kesintisi yapılacaktır. Mağduriyet yaşamamanız için gerekli önlemleri almanız rica olunur. Yapılacak kesintiden dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. B002" ifadeleri yer aldı. Bu mesajla birlikte Karapınarlı vatandaşlar, kesinti süresince suyun olmayacağını öğrendi.

Araştırma Haber Karapınar’a Su Ne Zaman Gelecek

Konu hakkında araştırma yapan muhabirlerimiz, su kesintisinin nedeninin KOSKİ’nin Karyem tarafında bulunan kuyulardaki elektrik kesintisi olduğunu belirledi. Elektrik kesintisi, KOSKİ’nin kurban bayramı temizliği nedeniyle zaten kritik seviyede olan su depolarının boşalmasına neden oldu. Bu durum, ilçenin tamamına su verilememesi sonucunu doğurdu.

Ancak, şimdi aldığımız habere göre Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) arızayı giderdi. Bu gelişme ile birlikte kuyularda su depolanmaya başladı. Edinilen bilgilere göre, sabah 8:00’de suyun tekrar verilmesi planlanmış olsa da, suyun ilçeye daha erken ulaşması bekleniyor. Depo dolumunun sağlandığını ve başka bir kesinti olmaması durumunda en geç saat 02.00'a kadar her yerde suyun tekrar verileceğini belirtti. Kimi yerlerde bu saat 00.10 civarı da olabilir.

Karapınar halkı, yaşanan bu beklenmedik kesinti nedeniyle zor anlar yaşarken, yetkililer suyun en kısa sürede yeniden hizmete sunulacağını ifade ederek vatandaşlardan anlayış bekledi. Meke Ajansı olarak konuyu yakından takip ediyor ve gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.