Karapınar’da Hürriyetçi Eğitim Sendikası,Eğitim İş Sendikası,Türk Eğitim Sendikası,Eğitim Sendikası üyeleri, Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu yabancı uyruklu bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesine tepki gösterdi.

D S C F2914

Sendika üyeleri Karapınar Anıt Meydanı'nda bir araya gelerek, olaya tepki gösterdi.

Karapınarlı Gençler, Hukukun İzinde: Semra Özdinç ile Buluştu! Karapınarlı Gençler, Hukukun İzinde: Semra Özdinç ile Buluştu!

Hürriyetçi Eğitim Sendikası Başkanı Mehmet Havutçu, Karapınar Anıt Alanında yaptığı açıklamada, Öğretmenlik Meslek Kanunu yüzünden, emeğimizin değersizleştirildiği, mesleğimizin itibarsızlaştırıldığı koşullarda, savaşlarda bile hedef alınmayan eğitim emekçileri okullarda şiddetin hedefi olmaya devam etmektedir.’’

D S C F2930

Okulda şiddet olaylarındaki korkutucu tırmanışı engellemek için atılması gereken acil adımlar olduğunu vurgulayan Havutçu, ‘’ Özel ya da devlet okulu ayırmaksızın, tüm okulların güvenliği derhal sağlanmalıdır. Devleti yönetenler hem devlet okullarını güvenli hale getirmeli, kadrolu güvenlik personeli atamalı ve giriş kapılarına dedektörler koymalıdır. Özel okullarda da aynı güvenlik önlemlerinin alınması şart koşulmalı ve bu konuda sıkça denetim yapılmalıdır.’’ Dedi.

D S C F2926

Havutçu, olaya tepki göstermek için bugün iş bıraktıklarını sözlerine ekledi.

D S C F2925D S C F2923D S C F2920D S C F2918